Мосміськсуд визнав законним продовження арешту українцю Захтію, обвинуваченому в підготовці диверсій в окупованому Криму

11:44, 24 січня 2017

Москва. 24 січня. УНІАН. Московський міський суд визнав законним продовження Лефортовським районним судом російської столиці арешту українцю Андрію Захтію, обвинуваченому в підготовці диверсій в окупованому Криму.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, таке рішення оголосив суддя Мосміськсуду. Засідання суду відбувалося у відкритому режимі. Захтій брав участь у режимі відеозв'язку.

Суд відмовився долучити до справи рішення Залізничного суду Сімферополя стосовно Захтія про те, що 7-8 серпня 2016 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею «дрібне хуліганство» і заарештовано на 10 діб, хоча, згідно з матеріалами справи, Захтій був затриманий 6 серпня.

Відмову суддя мотивував тим, що на засіданні розглядається рішення Лефортовського суду про арешт.

Як повідомляв УНІАН, 5 грудня Лефортовський суд продовжив арешт "кримському диверсанту" Захтію на три місяці - до 7 березня 2017 року.

10 серпня 2016 року у ФСБ РФ заявили, що запобігли здійсненню «терактів» в окупованому Криму на «критично важливих об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», які нібито готувало Головне управління розвідки Міноборони України. Також у ФСБ заявили про ліквідацію «української агентурної мережі» і затримання групи «диверсантів».

Як стверджували в російській спецслужбі, «одним із організаторів терактів, яким запобігли, є Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України, якого затримали». Крім того, в Криму за нібито сприяння у підготовці терористичних актів був затриманий Захтій.

Раніше Панову і Захтію продовжили арешт в Росії до 10 грудня.