Один з найбільших світових нафтотрейдерів почав прямі поставки газу в Україну – експерт

11:35, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Один з найбільших світових нафтотрейдерів, компанія Trafigura розпочала прямі поставки природного газу на український ринок на адресу своєї дочірньої компанії «Трафігура Юкрейн». Про це кореспонденту УНІАН повідомив керівник консалтингової компанії на ринку природного газу Exploration and Production Геннадій Кобаль.

«Trafigura розпочала прямі поставки наприкінці листопада минулого року. З того часу і до кінця грудня компанія імпортувала в Україну до 10 млн куб. м газу», – сказав експерт.

За його словами, якщо раніше світові трейдери вважали за краще продавати газ українським імпортерам лише на кордоні, то зараз вони самі почали створювати дочірні компанії в Україні для реалізації палива.

«Іноземні інвестори вважають наш ринок ризикованим, наприклад, їх лякають наші курсові коливання і можливі неплатежі з боку споживачів. У той же час європейські компанії мають деякі переваги порівняно з українськими газовими трейдерами, а саме: доступ до дешевого кредитного ресурсу на європейському ринку», – зазначив Кобаль, додавши, що вихід на український ринок європейських трейдерів є позитивним сигналом для збільшення конкуренції на газовому ринку.

Як повідомляв УНІАН, 28 жовтня минулого року Україна надала французькій компанії Engie можливість зберігати газ в українських газових сховищах. Відповідних домовленостей було досягнуто й закріплено в угоді між Engie і оператором української газотранспортної системи «Укртрансгаз».

У середині січня «Укртрансгаз» повідомив, що Engie з 1 по 10 січня поставила перші 3,9 млн куб. м газу в Україну. Ці обсяги газу імпортуються з території Польщі через газовимірювальну станцію «Германовичі».

18 січня поточного року комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко повідомив, що прямий імпорт природного газу з країн Європейського Союзу в Україну на сьогодні здійснюють чотири міжнародні компанії, які уклали договори на використання потужностей української газотранспортної системи з компанією-оператором «Укртрансгаз». Сумарний обсяг імпорту газу цими компаніями, за оцінками Вітренка, не повинен перевищувати 1 млн. куб. м на добу.

Довідка УНІАН. Trafigura – один з найбільших трейдерів у світі, який здійснює поставки нафти, нафтопродуктів, металів, мінеральних добрив, а також надає послуги з організації вантажних перевезень морським транспортом. Згідно із звітом компанії за 2016 рік, її чистий доход становив 975 млн дол., а кількість співробітників – 4,1 тис. осіб.