Проведення пенсійної реформи і забезпечення зайнятості населення є ключовими завданнями на середньострокову перспективу – Мінсоцполітики

10:14, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Ключовими завданнями Міністерства соціальної політики України на середньострокову перспективу є проведення пенсійної реформи, забезпечення зайнятості населення, удосконалення системи пільг і запровадження їх монетизації. Як повідомили в прес-службі Мінсоцполітики, такі завдання були озвучені в ході зустрічі керівництва відомства з експертами для обговорення проекту середньострокового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року.

«Пріоритетом нашої роботи є перетворення міністерства з міністерства соціальних виплат на міністерство створення умов для гідного життя громадян», – цитує прес-служба міністра Андрія Реву.

У ході обговорення сторони також торкнулися питання необхідності формування електронних реєстрів отримувачів соціальних послуг і виплат. Створення таких реєстрів є одним із структурних маяків програми реформ, затвердженої Міжнародним валютним фондом, а також одним з ключових проектів співпраці України з іншим кредитором – Світовим банком. Як підкреслили в Мінсоцполітики, формування реєстрів ведеться з 2006 року, проте досі в країні так і не з'явилася будь-яка єдина системи обліку і контролю соціальної підтримки, а мільярди гривень досі розподіляються не за призначенням.

Як повідомляв УНІАН, проведення пенсійної реформи і реформа сфери зайнятості є ключовими реформами, анонсованими урядом України на поточний рік. Модель пенсійних змін частково представлена в проекті закону, який найближчим часом обговорюватиметься в уряді й парламенті. Основна мета перетворень – скорочення дефіциту Пенсійного фонду, який на поточний момент покривається дотаціями з державного бюджету і становить понад 140 млрд грн.

Питання зайнятості також перебувають у центрі уваги уряду і особисто прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. На одному із засідань уряду він поставив органам влади, відповідальним за забезпечення зайнятості населення, завдання переорієнтувати свою роботу, а саме – припинити фінансування безробіття і почати створення нових робочих місць.