В'їзди до Києва блокують протестувальники, Житомирська траса оповита димом від шин - ЗМІ

09:24, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Активісти, які підтримують закон про зміни до Митного кодексу щодо автомобілів на іноземній реєстрації, збираються блокувати всі в'їзди до Києва.

Акція була анонсована ще за кілька днів, йдеться в сюжеті ТСН.

Як повідомляється, протестувальники вже почали завадити руху автомобілів, чорним димом від шин оповита Житомирська траса. Також частково заблоковано рух з боку Борисполя.

Учасники акції вимагають ухвалити закон про зміни до Митного кодексу без зволікань. Нова редакція передбачає пом'якшення умов пересування на автомобілі з іноземною реєстрацією: якщо раніше, щоб ввезти в Україну європейське авто, яке було у користуванні, потрібно було або щоп‘ять днів перетинати кордон або робити це через іноземну фірму, то зараз в українців була б можливість, сплативши на митниці річний платіж, легально пересуватися, не розмитнюючи транспортний засіб.

Річний платіж порівняно невеликий: близько 2,5% від вартості розмитнення автомобіля. Втім, з кожним роком він збільшуватиметься. Під дію цього закону підпадають лише автомобілі, причепи, мотоцикли старші за 7 років.

Люди кажуть, що сьогоднішня акція протесту - це лише попередження, щоб не затягувалося прийняття змін до кодексу.

Джерело: http://tsn.ua/kyiv/blokuvannya-v-yizdiv-do-kiyeva-protestuvalniki-zavazhayut-ruhu-mashin-chornim-dimom-868214.html

Як повідомляв УНІАН, учора в Національній поліції попередили про можливе часткове блокування проїжджої частини на в'їздах у Київ учасниками заходів на підтримку врегулювання транзиту, тимчасового ввезення особистого транспорту.