Комітет сенату США підтримав кандидатуру Тіллерсона на посаду держсекретаря

08:56, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Комітет сенату США у закордонних справах підтримав кандидатуру екс-голови нафтової компанії ExxonMobil Рекса Тіллерсона на посаду держсекретаря.

Про це повідомляє ВВС.

В ході голосування думки сенаторів, які входять в комітет, розділилися по партійній приналежності: 11 республіканців проголосували за Тіллерсона, 10 сенаторів від Демократичної партії - проти.

Тепер для вступу на посаду Тіллерсону необхідно заручитися підтримкою всієї палати, тобто отримати мінімум 51 голос із 100.

Республіканці мають у сенаті більшість в 52 голоси. Кілька впливових республіканців, у тому числі сенатори Джон Маккейн, Ліндсі Грем і Марко Рубіо, раніше критикували кандидатуру Тіллерсона, але згодом вирішили підтримати її.

"Незважаючи на свої зауваження, я підтримаю призначення Тіллерсона в комітеті і на пленарному голосуванні в сенаті", - сказав Рубіо.

Сенатор-демократ Бен Кардін, голова демократичної меншості в кабінеті у закордонних справах, раніше відзначав, що не буде голосувати за Тіллерсона з тієї причини, що його орієнтація на бізнес може негативно позначитися на його роботі як держсекретаря. Також Кардін був незадоволений позицією Тіллерсона щодо Росії.

Голосування по кандидатурі Тіллерсона на пленарному засіданні очікується не раніше наступного тижня, навіть якщо результат його практично вирішений.

Джерело: http://www.bbc.com/russian/news-38726759