Україна та Естонія підпишуть меморандум про реалізацію проекту на суму 5,7 млн євро для покращення взаємодії органів влади з громадянами - віце-прем'єр Зубко

19:01, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Україна та Естонія підпишуть меморандум про реалізацію проекту «Підтримка електронного уряду для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE)» на суму 5,7 млн євро для покращення взаємодії органів влади з громадянами. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з посиланням на віце-прем'єр-міністра – очільника міністерства Геннадія Зубка.

За його словами, меморандум буде підписаний між Держагентством з питань електронного уряду України та Академією е-уряду Естонії.

«Проектом EGOV4UKRAINE ми підсилюємо українсько-європейську програму з упровадження децентралізації U-LEAD, яка стартувала в Україні у вересні 2016 року. EGOV4UKRAINE спрямований на поліпшення процесу надання адміністративних послуг у місцевих громадах через інструменти електронного управління. Це розробка і упровадження універсальної та ефективної ІТ-архітектури, інформаційних систем і технічних рішень для ЦНАП (центрів надання адмінпослуг – УНІАН). Головне, що можливостями проекту зможуть, у першу чергу, скористатися голови об'єднаних територіальних громад», - цитує Зубка прес-служба.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді минулого року Агентство з міжнародного розвитку USAID спільно з урядом Великої Британії виділило 19 млн дол. на реалізацію в Україні масштабного проекту електронного державного управління «Прозорість та відповідальність у державному управлінні та послугах», розрахованого на 5 років.

Довідка УНІАН. Програма U-LEAD передбачає розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку і фінансується ЄС і окремо Німеччиною, Швецією, Данією та Польщею. Мета програми - підтримка уряду України у впровадженні реформи децентралізації.