Порошенко подякував українцям Естонії за допомогу і підтримку України

18:57, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Президент Петро Порошенко подякував українцям Естонії за допомогу та підтримку України.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками української громади, які проживають в Естонії, що відбулася в Українській греко-католицький церкві Центру української культури сьогодні в Таллінні, повідомили УНІАН у прес-службі глави держави.

«Дуже дякую за те, що робить українська діаспора по всьому світу. І недооцінювати цю роботу абсолютно неможливо», - сказав президент. Він подякував українській громаді за гостинність, теплий прийом та допомогу, яку надають естонські українці. Президент підкреслив, що зусилля українців за кордоном на підтримку України дуже важливі – вони допомагають українцям на Батьківщині захищатися від зовнішньої агресії, зміцнюють зв'язки між Україною та Естонією та наближають країну до Європи.

Глава Української держави наголосив, що українські урядовці, дипломати, і парламентарії роблять все, щоб забезпечити світову коаліцію на підтримку України, та назвав ці дії одним з найефективніших інструментів задля забезпечення територіальної цілісності, незалежності і захисту суверенітету нашої країни.

«Незважаючи на те, що ми відсвяткували 25 років нашої незалежності, справжнє народження держави відбувається лише зараз. Зараз українці роблять свідомий вибір на користь Європейського Союзу, на користь НАТО, свідомий вибір на користь побудови власної самостійної європейської держави. Без діаспори – це було б неможливо», - сказав Порошенко.

Він наголосив, що Україна послідовно реформується і поступово змінюється, впроваджуються кращі європейські практики і стандарти, в тому числі і за допомогою естонської сторони.

Президент подякував українцям Естонії за те, що вони активно допомагають Україні, організовують та проводять публічні акції на підтримку українських громадян, незаконно ув’язнених на території Росії, беруть участь в акціях протесту проти російської агресії в Україні.

Порошенко також подякував за зусилля Конгресу українців Естонії, спрямовані на вилучення з продажу у найбільших книжкових магазинах Естонії українофобської продукції, відзначив діяльність Центру української культури у Таллінні і «Естонської ради біженців», які беруть участь у кампанії «Ukraina Heaks» (Підтримка України) та подякував за організацію збору коштів для допомоги пораненим і їх родинам, а також переселенцям, які постраждали від російської агресії на Донбасі.

Глава держави висловив вдячність голові Конгресу українців Естонії Вірі Коник та керівнику Асоціації українських організацій в Естонії Володимиру Паламарю за організацію важливих заходів на підтримку України та культурно-просвітницьку роботу, метою якої є збереження батьківської культури та мови.

Як зазначається в повідомленні, Центр української культури у Таллінні є позаконфесійною організацією, яка відкрита для людей усіх вірувань. На території Центру розміщується невелика бібліотека, школа монастирських та українських народних ремесел, Музей народного українського мистецтва, складовою частиною якого є експозиція українських писанок та експонати традиційного українського костюму східних та західних областей України, а також української вишивки, ткацтва, кераміки.