Геращенко заявляє, що спецслужба вирішила не чекати, поки злочинці закладуть вибухівку під його автомобіль, з метою безпеки

16:25, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Народний депутат, член колегії МВС Антон Геращенко заявляє, що спецслужба вирішила не чекати, поки злочинці закладуть вибухівку під його автомобіль, з метою безпеки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на брифінгу, пояснюючи, чому спецслужба затримала двох підозрюваних ще до того моменту, як вони заклали вибухівку під його автомобіль.

«Ті двоє осіб, яких суд взяв під варту, були затримані в момент, коли вийшли з місця свого проживання і йшли для того, щоб закласти вибуховий пристрій. Якщо ви питаєте, чому спецслужби не довели їх того, щоб вони заклали вибухівку під мою машину і лише тоді були затримані, я відповім - для того, щоб не ризикувати, тому що у такому випадку 400 чи 500 грамів гексогену могло б зірватися по дорозі до мого дому або у дворі будинку”, - сказав Геращенко.

За його словами, в цілому до складу диверсійної групи, яка готувала на нього замах, входили близько 50 осіб. «Хтось з них займався лише стеженням, хтось готувався до здійснення теракту. Зараз слідство встановлює, чи не причетні затримані особи та диверсійна група в цілому до злочинів, які були скоєні в Україні - вбивства, підпали», - заявив Геращенко.

Як повідомляв УНІАН, 21 січня стало відомо про затримання двох раніше судимих громадян України, які за вказівкою ФСБ РФ готували замах на народного депутата України Антона Геращенка.

За даними СБУ, зловмисники мали намір закласти вибуховий пристрій під автомобіль депутата, щоби він підірвався на місці або під час руху. Згідно з перехопленими розмовами, після скоєння злочину вони планували втекти в Росію.

21 січня Шевченківський районний суд Києва заарештував зловмисників на два місяці без права внесення застави.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов пов’язав замах на Геращенка з переходом російських спецслужб до нової фази продовження гібридної війни в Україні.