Антон Геращенко вважає, що у справжність замаху на нього не вірять лише жертви пропаганди Кремля

16:08, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Народний депутат Антон Геращенко вважає, що не вірять у справжність замаху на нього лише ті люди, які стали жертвами пропаганди Кремля.

Про це Геращенко заявив на брифінгу у відповідь на запитання журналістів про коментарі в соціальних мережах, в яких досить скептично оцінюється справжність викритого замаху на нього.

«Україна до сьогодні не захистила свій інформаційний простір. Нічого не зроблено для посилення нашої інформаційної безпеки. На території Росії не показує ні один український канал, заблоковано ряд сайтів, де можна прочитати правду. У нас вже російські спецслужби створили сотні інтернет-сайтів, які абсолютно вільно мовлять на території України. Окрім того, в соцмережах зареєстровано десятки тисяч фальшивих акаунтів, нібито від людей, які лайкають пости окремих російських пропагандистів, створюючи таким чином видимість, що правда – це не те, що є насправді, а те, що вони хочуть вкласти в голови. Стосовно заяв окремих людей, що замах на мене – це фейк, я пропоную їм на наступному судовому засіданні стосовно двох затриманих осіб (за підозрою у замаху на Геращенка — УНІАН) пояснити, яким чином це може бути фейком», - сказав депутат.

Як повідомляв УНІАН, 21 січня стало відомо про затримання двох раніше судимих громадян України, які за вказівкою ФСБ РФ готували замах на народного депутата України Антона Геращенка. Головними мотивами замаху є діяльність сайту "Миротворець" і жорстка антиросійська діяльність Геращенка. Зловмисники мали намір закласти вибуховий пристрій під автомобіль депутата, щоби він підірвався на місці або під час руху. Згідно з перехопленими розмовами, після скоєння злочину вони планували втекти в Росію. Геращенко повідомив, що правоохоронці попередили його про підготовку замаху.

21 січня Шевченківський районний суд Києва заарештував зловмисників на два місяці без права внесення застави. Згідно ст. 112 Кримінального кодексу, на підставі якої відкрито кримінальне провадження, у разі доведення вини в суді їм загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов пов’язав замах на Геращенка з переходом російських спецслужб до нової фази продовження гібридної війни в Україні.