РПЦ хоче забрати музей «Херсонес Таврійський»

15:39, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Сімферопольська і Кримська єпархія просить російське агентство з управління державним майном (Росмайно) передати їм у безоплатне користування 24 об'єкти музею-заповідника "Херсонес Таврійський" в анексованому Севастополі.

Про це передає ВВС Україна.

Як стало відомо, заявку подали ще в листопаді 2016 року. Але Росмайно не розглянуло її з технічних причин - через "некомплектність документів", повідомив севастопольський телеканал НТС з посиланням на прес-службу відомства.

Зараз єпархія готує повторний запит в Росмайно, повідомив голова Севастопольського округу протоієрей Сергій Халюта.

В Росії діє закон, який передбачає передачу релігійним організаціям "майна релігійного призначення, що перебуває у державній або муніципальній власності".

На сайті Української православної церкви Московського патріархату міститься інформація, що Сімферопольська єпархія досі є частиною УПЦ МП.

У червні 2013 року ЮНЕСКО включила Херсонес Таврійський до Списку всесвітньої спадщини. Після анексії Криму Росія включила заповідник до єдиного реєстру об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.

Однак ЮНЕСКО не визнає Херсонеський музей російським, оскільки більшість країн-членів ООН вважає Крим і Севастополь незаконно анексованою територією.

За словами протоієрея Халюти, всі будівлі на території музею-заповідника раніше належали Князь-Володимирському чоловічому монастирю, а для експонатів "Херсонеса Таврійського" має бути побудовано сучасний музейний комплекс.

У російському міністерстві культури вважають, що передача Херсонеса Таврійського церкві завдасть "великої шкоди" музею, заявила директор заповідника Світлана Мельникова.

"Треба розуміти, що в тих будинках, на які претендує Сімферопольська єпархія, розміщені експозиційні площі музею, фонди сховища, реставраційні майстерні", - сказала керівник музею.

На початку 2017 року влада Санкт-Петербурга передала РПЦ Ісаакіївський собор.

Це рішення спровокувало протести науковців і жителів міста. Група активістів направила до суду позов з вимогою визнати рішення про передачу собору РПЦ незаконним.

Джерело: http://www.bbc.com/ukrainian/news-38716887