Влада Києва визначить позицію жителів Оболоні щодо будівництва на «Героїв Дніпра» на підставі зібраних вимог та умов

14:09, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Влада Києва вирішила визначити позицію жителів Оболоні щодо будівництва ТРЦ над станцією метрополітену «Героїв Дніпра» на підставі вимог та умов, зібраних у мешканців будинків, наближених до об’єкту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив сьогодні на брифінгу керівник апарату Київської міської держадміністрації Володимир Бондаренко щодо ситуації з будівництвом торговельно-розважального центру на відкритій території над станцією метрополітену «Героїв Дніпра».

«В рамках того доручення, яке було від міської влади до Оболонської райради і до інвестора будівництва, наскільки я знаю, станом на сьогодні в рамках обходу прилеглих житлових будинків зібрано понад 2 тис. підписів із відповідними умовами. Як тільки місто отримає їх і проаналізує, тоді ми зможемо сказати, громада «за», чи громада «проти», чи нейтральна, чи які умови будуть виставлені щодо будівництва ТРЦ», – сказав Бондаренко.

Окрім того, він повідомив, що КМДА має відповіді від Державної архітектурно-будівельної інспекції на направлені звернення щодо перевірки будівництва. «Ми отримали інформацію від ДАБІ, що двічі був обстежений об’єкт. Там були виявлені формальні порушення, внесено два приписи. Але зверну увагу, що порушення не пов’язані з тим, що щось там впаде чи щось там не можна будувати. Порушення пов’язані, наприклад, з охороною праці», – зазначив Бондаренко.

Довідка УНІАН. У червні 2016 р. на виході зі станції метро «Героїв Дніпра» почалося будівництво ТРЦ. Ділянку землі в межах транспортної розв’язки обгородили парканом і підігнали будівельну техніку. Пізніше стало відомо про пошкодження в результаті будівельних робіт стелі станції і платформи. Мешканці навколишніх будинків почали виходити на акції протесту проти будівництва ТРЦ.

Кілька разів на засіданнях сесії Київради кияни просили депутатів та міського голову зупинити будівництво, оскільки вважають, що такі роботи можуть призвести до технічної аварії та трагічних наслідків.

Міський голова Віталій Кличко вже неодноразово заявляв, що на «Героїв Дніпра» тривають роботи з планового зміцнення станції та облаштування гідроізоляції, і їх треба завершити. Також Кличко запевнив, що «будівництво торгового центру буде відбуватися тільки за згодою громади».

Керівник метрополітену Віктор Брагінський підтвердив, що тріщини в стелі та підлозі станції виникли саме під час будівництва, але запевнив, що це будівництво не загрожує безпеці пасажирів.

29 вересня було проведено громадські слухання з питання будівництва ТРЦ над станцією «Героїв Дніпра». Але представники громади Києва зібралися у двох місцях і проголосували протоколи з протилежними результатами. Обидва протоколи були передані в КМДА для реєстрації та подальшого розгляду в рамках прийняття остаточного рішення щодо можливості реалізації проекту.

17 жовтня керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко повідомив, що влада Києва не виключає проведення ще одних громадських слухань із цього питання.

На цей час жителі Оболоні в соцмережах повідомляють, що будівельні роботи тривають.