Адвокат громадянина Грузії Церцвадзе, який воював добровольцем в АТО й затриманий за підозрою РФ у вбивстві, подала апеляцію на арешт

13:50, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Захист громадянина Грузії Гії Церцвадзе, який брав участь в антитерористичної операції у складі добровольчих сил та зараз затриманий за підозрою Росією у вбивстві, подала апеляцію на його арешт.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявила його адвокат Ксенія Прокопова.

За словами адвоката, її підзахисний із липня 2014 року брав участь в АТО в складі добровольчого батальйону «Азов», а пізніше разом із декількома іншими добровольцями попросив у президента надання громадянства України.

Як зазначила Прокопова, документи Церцвадзе були затверджені спеціальною комісією при президенті, схвалені тодішнім главою СБУ Валентином Наливайченком, міністром оборони Степаном Полтораком, і лише глава держави досі не поставив свого підпису.

Також адвокат зазначила, що Церцвадзе було затримано 15 січня цього року українськими прикордонниками в аеропорту «Київ», оскільки його прізвище є в базі даних Інтерполу за поданням РФ про те, що начебто Церцвадзе у 2003 році в Сочі скоїв вбивство.

Водночас адвокат зауважила, що Церцвадзе на той момент проживав і перебував у Тбілісі, і припустила, що РФ розшукує його за те, що він, як професійний військовий, брав участь у російсько-грузинському конфлікті в серпні 2008 року, а потім воював на Донбасі. Тобто, як наголосила адвокат, мотиви переслідування Церцвадзе є виключно політичними.

У свою чергу член робочої групи з екстрадиційних справ комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ольга Касьян зауважила, що у парламенті перебуває без руху законопроект, який передбачає надання громадянства іноземцям, які воювали на боці України на Донбасі.

Також Касьян зауважила, що документи на отримання громадянства України з боку іноземців, які воювали в АТО, подали приблизно 20 колишніх бійців батальйону «Азов», і приблизно стільки ж із батальйону «Донбас». Вона зауважила, що необхідно пришвидшити прийняття відповідного законопроекту, й так само президент має якомога швидше визначитись і підписати документи щодо надання громадянства іноземцям - добровольцям, про що він раніше давав обіцянки.