Київ до листопада визначатиметься з варіантами щодо подальшого управління тепловими активами столиці – КМДА

13:37, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Київ у зв’язку із закінченням у 2017 році дії угоди з енергопостачальною компанією «Київенерго» наразі вивчає можливі варіанти щодо подальшого управління тепловими активами столиці й планує визначитися з цього питання до листопада.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив сьогодні на брифінгу керівник апарату Київської міської держадміністрації Володимир Бондаренко.

Він у чергове підкреслив, що місто не має наміру продовжувати контракт із «Київенерго» стосовно управління тепловим комплексом, а угода на управління й основними тепломережами, і ТЕЦ завершується в грудні 2017 року.

«Угода не враховує потреби Києва й киян», – зазначив Бондаренко.

Тому, нагадав він, наприкінці минулого року влада міста розпочала підготовку нових умов угоди про управління тепловим комплексом.

«Слід розуміти, що ми можемо йти двома шляхами: або це будуть умови концесії, або це будуть умови прямого управління міста. Станом на зараз ми залучили аудиторську компанію «Ернст енд Янг» до вироблення концепції за двома моментами: і щодо концесії, і щодо міського управління. Станом на цей момент уже є чіткі дорожні карти. Обирати міське управління або концесію ми будемо залежно від тих пропозицій, які ми до листопада отримаємо від зацікавлених сторін», – сказав Бондаренко.

За його словами, зараз неможливо сказати, скільки таких зацікавлених сторін може бути.

«Але в будь-якому разі в листопаді 2017 року Київрада безпосередньо в сесійній залі, оскільки це майно територіальної громади, вирішить уже остаточно питання – або це концесія, або пряме міське управління через відповідне комунальне підприємство», – наголосив керівник апарату КМДА.

Він додав щодо другого варіанту, що говорити зараз про те, чи буде це КП «Київжитлотеплоенерго», чи інше комунальне підприємство, поки що зарано.

Як повідомляв УНІАН, влада столиці неодноразово вже заявляла, що не має намір продовжувати угоду з ПАТ «Київенерго» щодо управління тепловим комплексом міста. Термін дії укладеного у 2001 році договору оренди теплових мереж закінчується 31 січня 2017 року.

У травні 2016 року Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що столична влада має намір почати процес демонополізації ринку теплоенергетики в Києві. Він сказав, що для цього, зокрема, планується реанімувати роботу КП «Київтеплоенерго», створеного ще 10 років тому.

У липні 2016 року Київрада вже передала в управління комунальному підприємству «Київтеплоенерго» 4 тис. 485 муніципальних об’єктів комплексу теплопостачання, що перебували в тимчасовому управлінні та користуванні «Київенерго».

Проект відповідного рішення було підготовлено, зважаючи на завершення відповідного контракту з «Київенерго» про управління майном комплексу теплопостачання київської громади.