Кабмін має намір до кінця року створити Службу фінансових розслідувань замість податкової міліції та економічних підрозділів силових структур - Гройсман (доповнена)

12:59, 23 січня 2017

Новина доповнена після 3-го абзацу

Київ. 23 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України має намір до кінця поточного року сформувати Службу фінансових розслідувань, яка акумулює функції податкової міліції, а також економічних підрозділів силових структур, включаючи Міністерство внутрішніх справ і Службу безпеки України.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія і інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу».

«У цьому році ми створимо Службу фінансових розслідувань. Забираємо повноваження від СБУ, МВС, є вже позиція міністра внутрішніх справ, що він готовий цю функцію передати», - сказав Гройсман.

Він нагадав, що контролери, які «кошмарять бізнес», є «класовими ворогами» уряду. «Беріть і викидайте таких (контролерів - УНІАН) з підприємств. Я за те, щоб були інспекції, і я контролюватиму, скажімо, те, як будуть платити людям мінімальні зарплати. Я підтримую контроль, але без штрафних санкцій. Тому що наше завдання не одержати штраф, а забезпечити безпеку і якість», - сказав Гройсман.

Раніше в Міністерстві фінансів України повідомили про плани в найближчі дні внести на розгляд уряду законопроект про створення фінансової поліції, який передбачає проведення глибокої реформи силового підрозділу податкових органів і перетворення його на аналітичну службу.

Раніше очільник Мінфіну Олександр Данилюк відзначав, що ліквідація силового підрозділу у структурі ДФС є однією зі складових загальної реформи служби. В уряді також допускали, що на зміну податковій міліції має прийти служба фінансових розслідувань, однак її структура, функції і підпорядкованість є предметом обговорення.