Уряд України має забезпечити економічний прорив держави - Гройсман (доповнена)

12:45, 23 січня 2017

Новина доповнена після другого абзацу

Київ. 23 січня. УНІАН. Уряд України та регіональні органи влади мають вирішити основне завдання - забезпечити економічний прорив держави. Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у ході урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій і підвищення експортного потенціалу».

«Перед урядом стоїть одне завдання - забезпечити економічний прорив. Але не гаслами, а реальними справами, - сказав Гройсман. - Ніколи друкарський верстат не робив країну успішною, тільки розвиток національної економіки. Ми маємо бути вдячні тим, хто інвестує в економіку. Ми повинні допомагати бізнесу бути ефективним».

Прем'єр додав, що багато чого залежить не тільки від центральної влади, а також від того, як цю ініціативу підтримають на місцях, де вже з'явилися можливості поліпшувати життя людей. «Бюджети зросли в кілька разів. Тільки минулого року понад 45 млрд грн зростання доходів», - сказав Гройсман, зазначивши, що це інвестиції в локальні робочі місця та локальний розвиток економіки. І інструменти у регіонів для такого розвитку є, запевнив прем'єр.

Гройсман додав, що країні необхідно розвивати виробництво товарів з високою доданою вартістю всередині країни. «У нас величезний потенціал, щоб розвивати експортні можливості, створювати продукт і представляти його на міжнародних ринках», - сказав глава уряду.

Раніше перший віце-прем'єр Степан Кубів зазначив, що уряд України в 2017 році змінює модель розвитку економіки і закладає в її основу зростання інвестиційного попиту і збільшення обсягів експорту. Обговорюється, зокрема, проект інноваційного розвитку промисловості України до 2025 року.

Ключовими пріоритетами розвитку мають стати зростання продуктивності праці в переробці, зростання зайнятості в переробці до 2,3 млн осіб з 1,3 млн осіб, збільшення частки промислових товарів у структурі експорту до 75-80%, зменшення енергомісткості виробництва до 1,5% з 7%, а також вихід на нові ринки, в тому числі країн Азії і Африки.

Глобальна мета – збільшення ВВП на душу населення з 2 тис. дол. до 5 тис. дол. Три головні завдання – прискорення впровадження технологій, посилення конкурентоспроможності національного товаровиробника, формування потужних вертикально інтегрованих структур на базі національних виробників. Уряд закладає в 2017 році зростання економіки на рівні 3%.