Лавров хоче, щоб Європа переконала Україну виконати політичну частину Мінська-2 до відновлення контролю над кордоном

12:45, 23 січня 2017

Москва. 23 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сподівається, що Париж і Берлін переконають Київ на виконання політичної частини Мінських угод до відновлення контролю над російсько-українським кордоном на окупованому Донбасі.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це Лавров сказав на прес-конференції за підсумками переговорів з главою МЗС Угорщини Петером Сіярто.

«Ми привернули увагу до серйозної стурбованості, яку викликають останні висловлювання президента Порошенка, який безапеляційно заявив, що Україна не робитиме нічого з тих політичних реформ, які прописані в мінських домовленостях, поки не будуть беззастережно виконані всі аспекти, що стосуються сфери безпеки, включаючи відновлення повного контролю українських Збройних сил над кордоном з Росією. В іншому разі, як він наголосив, ми не перейдемо до реалізації політичних положень мінських домовленостей», - сказав Лавров.

«Це прямо суперечить тому, що записано у комплексі заходів, де сказано, що лише після виконання усіх без винятку положень, включаючи проведення амністії, забезпечення особливого статусу Донбасу, закріплення цього статусу в конституції України на постійній основі і проведення виборів під контролем ОБСЄ, лише після цього буде відновлений повністю контроль над російсько-українським кордоном», - заявив він.

За словами Лаврова, на переговорах з угорським колегою була підтверджена безальтернативність виконання комплексу заходів, який був підписаний у Мінську в лютому 2015 року.

«Сподіваємося, що ті країни Євросоюзу, які виступають гарантами мінських домовленостей, а їх разом з Росією та Україною підписали, як ви знаєте, Німеччина і Франція, сподіваємося, що в Парижі та Берліні звернуть увагу на цю неналежну заяву президента Порошенко, який намагається ухилитися від своїх зобов'язань», - заявив Лавров.

Як повідомляв УНІАН, 22 січня Порошенко заявив, що Україна дотримується Мінських угод, хоч як би важко це не давалося.

Також Порошенко заявив, що до вирішення питань безпеки на Донбасі зміни до Конституції у частині децентралізації і будь-які інші політичні питання врегулювання конфлікту не стоятимуть на порядку денному.

«У нелегкому діалозі переконали наших західних союзників в тому, що будь-яким крокам з політичного врегулювання має передувати очевидний і беззаперечний прогрес у безпекових питаннях: стале припинення вогню, виведення російських окупаційних військ та техніки, роззброєння бойовиків, контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону, - спочатку з боку ОБСЄ, а потім і наших безпосередньо славних прикордонників», - заявив Порошенко.

«До вирішення цих проблем на порядку денному не стоять і не стоятимуть політичні питання, в тому числі це стосується і змін до Конституції», - додав президент.

***Верховна Рада 31 серпня 2015 року прийняла в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації. Однак остаточне ухвалення було заблоковано через наявність у відповідному законопроекті про зміни до Конституції норми про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Представляючи законопроект у парламенті, народний депутат Степан Кубів (БПП) пояснив, що проект не надає Донбасу особливого статусу, а лише передбачає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областей, які будуть визначатися окремим законом.