Україна і Чехія мають намір активізувати торговельно-економічну співпрацю в аграрній сфері - Мінагропрод

12:42, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Україна і Чехія мають намір активізувати співробітництво у питаннях рослинництва (селекція і насінництво), ветеринарії та фітосанітарії, а також збільшити обсяги взаємної торгівлі між країнами, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України з посиланням на міністра Тараса Кутового.

«Для України і Чехії має велике значення планомірний взаємовигідний розвиток торговельно-економічних відносин у сфері АПК. Так, за 11 місяців 2016 року зовнішньоторговельний оборот становив 40,2 млн дол. Ми маємо працювати над тим, щоб його нарощувати», - наводяться у повідомленні слова міністра.

За даними прес-служби, фітосанітарне регулювання між Україною і Чехією здійснюється відповідно до норм Європейсько-середземноморської організації із захисту рослин (ЄОЗР), членами якої вони є, і Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (МКЗР), тому у торгівлі продукцією рослинного походження Україна чітко дотримується міжнародних вимог і стандартів.

«До теперішнього часу проблемних питань при здійсненні торгівлі рослинами та продукцією рослинного походження між Україною і Чехією не виникало. Усі питання вирішуються у робочому порядку на рівні національних служб», - цитує Кутового прес-служба.

У Мінагропроді додали, що у 2015 році товарооборот сільськогосподарської продукції між Україною і Чехією становив 47,1 млн дол., що на 27,7 млн дол. менше, ніж роком раніше. При цьому обсяг експорту дорівнював 21,6 млн дол., а імпорту - 25,5 млн дол.

За 11 місяців 2016 року товарооборот сільськогосподарської продукції між Україною і Чехією становив 40,2 млн дол., що на 3,1 млн дол. менше, ніж за аналогічний період 2015 року. Експорт становив 19,5 млн дол., імпорт - 20,7 млн дол.

Виходячи з цих даних, частка Чехії у загальному обсязі українського аграрного експорту за підсумками 11 місяців минулого року становить 0,3%.

Як повідомляв УНІАН, Мінагропрод має намір організувати у поточному році торгові місії в ЄС, Індію, а також країни Близького і Середнього Сходу для просування на цих ринках вітчизняної сільгосппродукції.

За даними Мінагропроду, за 11 місяців 2016 року українські сільгоспвиробники поставили на зовнішні ринки аграрної продукції на 13,57 млрд дол., що становить 41,5% у загальній структурі національного експорту.

Експорт аграрної продукції з України у 2015 році становив 14,6 млрд дол. (38,1%). Імпорт за вказаний період становив 3,5 млрд дол. (9,3% загальнонаціонального імпорту). Торговельне сальдо цієї групи товарів продемонструвало позитивний результат у розмірі 11 млрд дол.

У 2015 році 45% українського експорту продовольства пішло у країни Азії, 28,2% - в Європу, 13,6% - в Африку і 10% - у країни СНД. Основу товарної структури українського аграрного експорту становили зернові культури - 16% загального експорту, жири і масло - 9% і олійні культури - 4%.

Найбільшими європейськими споживачами української сільгосппродукції у 2015 році були Німеччина, Польща, Франція, Італія та Іспанія, на які припало 29% поставок продовольства. При цьому частка країн СНД в українському імпорті зменшилася до 9,1%.