Основний інвестиційний інтерес до України виявляють країни Близького Сходу - Офіс супроводу інвестицій (доповнена)

12:10, 23 січня 2017

Новина доповнена після другого абзацу

Київ. 23 січня. УНІАН. Основний інвестиційний інтерес до України виявляють країни Близького Сходу, а не Європа та Америка, повідомив голова Офісу супроводу інвестицій Даніел Білак у Києві на семінарі з економічного розвитку регіонів.

«Коли мене призначили на початку листопада, я думав, що буду (інвестиції - УНІАН) в Америці та Європі шукати. А стукають у двері країни з Близького Сходу. Їх цікавить, по-перше, продовольча безпека, а також довгострокові інвестиції», - сказав він.

Білак зазначив, що основною проблемою великих інвестицій в Україну є відсутність проектів необхідного масштабу, в які можна було б вкласти значний для міжнародних інвесторів обсяг коштів.

«Проблема в тому, що у нас державних проектів такого масштабу ніколи не було. Я зрозумів, що нам потрібно орієнтувати їх на співпрацю з нашими українськими бізнесами. Тут є проекти. Приміром, агрокомпанії, в яких виникли проблеми з банківським фінансуванням, вони готові замість того, щоб сіяти, збирати й продавати, рухатися по ланцюгу доданої вартості - переробка, виробництво фермерського обладнання і так далі», - підкреслив голова Офісу супроводу інвестицій.

Як повідомляв УНІАН, за словами міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України у 2016 році становив 3,8 млрд дол., що майже вдвічі перевищило показник 2015 року.