Суд за обвинуваченням 19 екс-ДАІшників у репресіях проти «автомайданівців» перенесено у зв’язку з хворобою судді

12:08, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Судове засідання Шевченківського районного суду з розгляду обвинувального акту щодо 17 колишніх інспекторів та двох осіб командного складу ДАІ, яким інкримінується складання неправдивих документів щодо учасників руху «Автомайдан» та перешкоджання мирним зібранням громадян, перенесено на невизначений термін у зв’язку з хворобою судді Лідії Щебуняєвої.

Як повідомила судовий розпорядник, суддя зламала руку й не відомо, коли вона вийде з лікарняного.

Разом із тим вона додала, що вже призначено іншого суддю для розгляду цієї справи, однак наразі вона не знає його прізвища.

Адвокат потерпілих Роман Маселко зазначив, що знайти нового суддю буде проблематично, оскільки Щебуняєва чи не єдина суддя цього суду, яка не брала участь у розгляді протоколів про адміністративні порушення, сфальсифікованих працівниками ДАІ.

Нагадаємо, обвинувачені у даній справі фальсифікували рапорти з подальшим вилученням у «автомайданівців» водійських посвідчень за поїзду до резиденції екс-президента Віктора Януковича «Межигір’я» 29 грудня 2013 року.

Обвинувачуваними є 19 працівників Державтоінспекції Києва, серед них і двоє колишніх заступників керівника ДАІ Києва Віктор Тищенко та Ігор Опанасенко. Усім цим правоохоронцям інкримінується стаття 366 Кримінального кодексу – службове підроблення (за якою вже минув трирічний термін давності притягнення до відповідальності), а також стаття 340 – перешкоджання мирним зібранням.

Потерпілими у цій справі є понад 40 водіїв, щодо яких обвинувачені сфальсифікували рапорти та складали фальшиві протоколи, на підставі яких судді приймали рішення з тимчасового позбавлення права керування автомобілем.

Слід також зазначити, що завтра в Шевченківському районному суді має відбутися судове засідання у справі колишнього судді Печерського районного суду Віктора Кицюка, який ухвалював неправосудні рішення – постанови про притягнення до адміністративної відповідальності водіїв за сфальшованими правоохоронцями доказами таких правопорушень.