Червоний Хрест готовий долучитися до процесу ідентифікації тіл загиблих військовослужбовців на Донбасі - Міноборони

12:02, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Міжнародний комітет Червоного Хреста в Україні готовий приєднатися до процесу ідентифікації тіл загиблих українських військовослужбовців, який здійснюється в рамках реалізації проекту «Евакуація 200».

Про це повідомляє прес-центр Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України.

«У Центрі забезпечення миротворчої діяльності та реалізації міжнародних договорів Збройних сил України за ініціативи Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України було проведено міжвідомчу нараду з питань залучення делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні до ідентифікації тіл (останків) загиблих військовослужбовців та інформаційно-психологічного супроводження членів сімей, родичі яких загинули у районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей», - йдеться у повідомленні.

До участі в заході були запрошені представники Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліці, Міністерства охорони здоров’я, Генеральної прокуратури, СБУ і делегації МКЧХ в Україні.

Начальник управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ поінформував учасників наради про проблеми в питанні ідентифікації тіл (останків) загиблих військовослужбовців та про випадки відмови членів їхніх сімей визнавати результати ДНК-експертиз.

Регіональний координатор делегації Червоного Хреста в Україні із судово-медичної експертизи Марія Долорес Морсійо Мендес і заступник координатора делегації МКЧХ в Україні з питань захисту населення (з питань зниклих безвісти) Фаб’єн Бурдьє поінформували про комплексний науковий підхід до ідентифікації людини в складних обставинах та випадках.

Представники делегації Червоного Хреста заявили про готовність долучитися до процесу ідентифікації тіл (останків) загиблих військовослужбовців та інформаційно-психологічного супроводження членів сімей, родичі яких загинули в районі АТО, у форматі, який буде обговорений та прийнятий представниками відомств, що задіяні і зазначеному процесі.

Після узгодження пропозицій кожного міністерства та відомства будуть визначені завдання, спрямовані на створення системи комплексного підходу до вирішення проблем ідентифікації та інформаційно-психологічного супроводження членів сімей зниклих безвісти і загиблих військовослужбовців.