Переговори про створення зон вільної торгівлі з Ізраїлем і Туреччиною перебувають в активній стадії - торгпред (доповнена)

11:37, 23 січня 2017

Новина доповнена після другого абзацу.

Київ. 23 січня. УНІАН. Переговори про створення зон вільної торгівлі, які Україна веде з Ізраїлем і Туреччиною, перебувають в активній стадії, повідомила торговий представник Наталія Микольська на семінарі з економічного розвитку регіонів у Києві.

«Переговори (про створення зон вільної торгівлі – УНІАН) з Ізраїлем і Туреччиною перебувають в активній стадії», - сказала вона.

Також Микольська зазначила, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі очікує від бізнесу пропозицій щодо пунктів, які повинні бути відображені в угодах, що готуються.

Як повідомляв УНІАН, спікер парламенту Ізраїлю Йоель Едельштейн наприкінці листопада минулого року заявив, що угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем, яка є вигідною для обох країн, може бути укладено в 2017 році. Однак переговори опинилися під загрозою після погіршення дипломатичних відносин між країнами у зв'язку з підтримкою Україною резолюції ООН, яка засуджує політику Ізраїлю щодо заселення спірних із Палестиною територій.

У березні 2016 року Україна і Туреччина відновили переговори про зону вільної торгівлі, припинені в 2013 році. Туреччина входить до числа 10 найбільших торговельних партнерів України. На поточний момент товарообіг між Україною та Туреччиною становить близько 4 млрд дол., проте вже до 2018-2019 року Київ і Анкара мають намір довести цей показник до 10 млрд дол.