Машинобудування має стати основою інноваційного розвитку економіки – Кубів

10:52, 23 січня 2017

Київ. 23 січня. УНІАН. Основою інноваційного розвитку української промисловості має стати машинобудування – від транспортного до аерокосмічного, сказав перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів у ході урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій і підвищення експортного потенціалу».

«Галузі інноваційного розвитку – це транспортне машинобудування, сільськогосподарське машинобудування, аерокосмічне машинобудування, включаючи літакобудування, виробництво обладнання для альтернативної енергетики, виробництво продуктів харчування та переробка сільськогосподарської продукції. Це цілий блок великої агроіндустрії. Далі – виробництво озброєнь, інформаційно-комунікаційні технології та інженерні рішення для промисловості», – сказав Кубів.

На його думку, ключовими завданнями в цьому напрямку є розвиток моделі національної інноваційно-промислової системи, планування розвитку виробництва, створення групи з відбору інноваційного продукту. «Так ми зможемо рухатися вперед», – наголосив Кубів.

Раніше Кубів заявив, що уряд України в 2017 році змінює модель розвитку економіки й закладає в її основу зростання інвестиційного попиту та збільшення обсягів експорту. Кабмін прогнозує в 2017 році зростання економіки України на рівні 3%. При цьому Україна повинна вже зараз формувати стратегії розвитку різних галузей на 5-10 років вперед.