Уряд у 2017 році змінює модель розвитку економіки, закладаючи в її основу зростання експорту та інвестиційного попиту – Кубів (доповнена)

10:39, 23 січня 2017

Новина доповнена після третього абзацу, а також розширена цитата.

Київ. 23 січня. УНІАН. Уряд України в 2017 році змінює модель розвитку економіки та закладає в її основу зростання інвестиційного попиту й збільшення обсягів експорту. Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів у ході урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій і підвищення експортного потенціалу».

«Ми змінюємо модель розвитку економіки. Якщо попередня модель базувалася на розширенні споживчого попиту, то тепер основними факторами зростання стануть експорт та інвестиційний і інноваційний попит. Зараз ми обговорюємо проект інноваційного розвитку промисловості України, стратегічно ми її бачимо до 2025 року», - сказав Кубів.

За його словами, ключовими пріоритетами такого розвитку повинні стати зростання продуктивності праці в переробці, зростання зайнятості в переробці до 2,3 млн осіб із 1,3 млн осіб, збільшення частки промислових товарів у структурі експорту до 75-80%, зменшення енергоємності виробництва до 1,5% із 7%, а також вихід на нові ринки, в тому числі країн Азії та Африки.

«Мета – збільшення ВВП на душу населення з 2 тис. дол. до 5 тис. дол. Три головних завдання – прискорення впровадження технологій, посилення конкурентоспроможності національного товаровиробника, формування потужних вертикально інтегрованих структур на базі національних виробників», – сказав Кубів.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що Україна повинна використовувати свої можливості для того, щоб відійти від сировинного типу економіки та перейти до створення національного продукту й завоювання світових товарних ринків.

Уряд закладає в 2017 році зростання економіки на рівні 3%.