Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України у 2016 році становив 3,8 млрд дол. - Кубів (доповнена)

10:28, 23 січня 2017

Новина доповнена після 2-го абзацу

Київ. 23 січня. УНІАН. Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України у 2016 році становив 3,8 млрд дол., що майже удвічі перевищило показник 2015 року, повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів під час урядового семінару «Економічний розвиток регіонів: стратегія і інструменти залучення інвестицій і підвищення експортного потенціалу».

За словами Кубіва, все це стало можливим завдяки багатьом факторам, насамперед роботі уряду з дерегуляції та скорочення контактів представників бізнесу з чиновниками.

«В економіку України у 2016 році іноземні інвестори вклали 3,8 млрд дол., це удвічі більше, ніж у 2015 році, - сказав Кубів. - Важливим досягненням стало те, що Україна піднялася у світових рейтингах. Подальше просування реформ - це пріоритет для уряду. У фокусі уваги - приватизація, реформа митниці, забезпечення рівних умов ведення бізнесу та подальша дерегуляція».

За словами Кубіва, у числі важливих рішень уряду - скорочення дозволів, скорочення видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, скорочення документів типу «карантинних сертифікатів», що заощадило бізнесу близько 2 млрд грн.

У планах 2017 року, зазначив Кубів, - подальше скорочення дозвільних документів, митних і валютних обмежень, а також переведення близько 70% існуючих дозволів в електронну форму.

Як повідомляв УНІАН, за підсумками 9 місяців 2016 року обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) становив 2,6 млрд дол. У цілому обсяг вкладень на 1 жовтня 2016 року становив 45,152 млрд дол. Інвестиції надходили з 125 країн світу. Основними інвесторами України, на яких припадає 83,1% загального обсягу інвестицій, залишалися Кіпр, Нідерланди, Німеччина, Російська Федерація, Австрія, Велика Британія, Британські Віргінські Острови, Франція, Швейцарія та Італія.