У Софії відбулася інавгурація нового президента Болгарії Румена Радева

20:11, 22 січня 2017

Київ. 22 січня. УНІАН. Сьогодні в Софії відбулася церемонія інавгурації п’ятого президента Болгарії Румена Радева.

Як повідомляє Bulgarian News Agency, церемонія пройшла на площі Олександра Невського.

Радев та попередній глава болгарської держави Росен Плевнелієв поклали квіти до пам’ятника Невідомому солдату і вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих за свободу Болгарії.

У своїй промові Радев підкреслив ідею спадкоємності та запевнив, що буде працювати з партнерами Болгарії для активізації європейської інтеграції.

«Сьогоднішня церемонія має глибокий сенс: надія на зміни, які чекають усіх нас. Я хочу подякувати президенту Плевнеліеву і всім президентам до нього, за їх зусилля з розбудови демократичної Болгарії», – сказав Радев.

Джерело: http://www.bta.bg/en/c/DF/id/1503574

Як повідомляв УНІАН, кандидат лівиці Радев переміг у президентських виборах у листопаді 2016 року з 59,37 % голосів. Його першим кроком буде призначення тимчасового уряду після відставки в листопаді нинішнього кабінету та рішення щодо дострокових парламентських виборів, як мають відбутися навесні.

Нещодавно Плевнелієв застеріг Радева від визнання анексії Криму Росією – новий президент Болгарії неодноразово говорив, що треба враховувати, що Крим вже є територією Росії.

«Тези, що згідно з законом Крим є українським, проте в дійсності є російським, бо Росія поставила там свій прапор, не поділяє жоден із європейських лідерів. Не поділяю її також і я. Президент Радев після вступу на посаду повинен дуже уважно вивчити це питання. Я допоможу йому своїми аргументами. Якщо ми хочемо, щоб у Європі був мир, повинні існувати правила, і всі ми повинні їх поважати», – наголосив Плевнелієв.