В Астані проходить зустріч представників сирійської опозиції і делегації РФ

20:04, 22 січня 2017

Київ. 22 січня. УНІАН. Представники російської делегації проводять зустріч в Астані з членами сирійської опозиції.

Про це ТАСС повідомив член делегації сирійської опозиції Яхья аль-Аріді, радник Вищого комітету з переговорів.

Зустріч проходить у готелі «Гранд Парк Єсіль», де проживає частина сирійської опозиції, яка прибула до казахстанської столиці для участі в міжнародній зустрічі з урегулювання ситуації в Сирії.

Джерело: http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3962390

Як повідомлялося, в склад делегації, яка візьме участь у переговорах із сирійським урядом про мирне врегулювання війни в Сирії в понеділок, 23 січня, ввійшли представники 14 опозиційних угруповань. Переговори відбудуться 23-24 січня за зачиненими дверима в готелі Rixos.

За даними МЗС Казахстану, крім сирійського уряду й опозиції свою участь у переговорах вже підтвердили Російська Федерація, Туреччина, Іран, США і спецпредставник ООН з питань Сирії Стаффан де Містура. Вашингтон представлятиме посол США в Казахстані Джордж Крол.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2016 року Росія спільно з турецькою стороною виступила гарантом перемир'я в Сирії, введеного з 30 грудня, але режим тиші неодноразово порушували сирійські урядові війська, через що частина повстанців заявила про припинення підготовки до мирних переговорів.

Москва і Тегеран є близькими прихильниками президента Сирії Башара Асада, сприяючи збереженню його режиму військовими методами. Анкара ж надає допомогу опозиційним силам у боротьбі проти джихадистів, водночас протидіючи загонам курдських повстанців.