В органах обговорюється питання оприлюднення матеріалів розслідувань низки резонансних убивств - Аваков

19:02, 22 січня 2017

Київ. 22 січня. УНІАН. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в даний час у правоохоронних органах обговорюється питання оприлюднення матеріалів розслідувань низки вчинених убивств, і яким запобігли, зокрема й резонансних.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, коментуючи запобігання замаху на народного депутата Антона Геращенка.

«Нацполіція і СБУ володіють фактами і матеріалами розслідувань з іще цілого ряду епізодів, як і скоєних, так і убивств, яким запобігли, розроблених злочинцями за схожою схемою, зокрема й резонансних. Затримані вчора СБУ кілери продовжують низку затримань останнього часу, підісланих кілерів по ряду справ, які розробляються Національною поліцією. Питання оприлюднення цих матеріалів наразі обговорюється в органах розслідування», – повідомив Аваков.

Також він зазначив, що замах на Геращенко – це ланка у ланцюгу ряду злочинів, що утворюють систему з центром впливу поза межами України.

Як повідомляв УНІАН, 21 січня в СБУ заявили про затримання двох раніше судимих громадян України, які за вказівкою ФСБ РФ готували замах на народного депутата України.

Пізніше радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк повідомив, що йдеться про депутата Антона Геращенка. За даними Шкіряка, головними мотивами замаху є діяльність сайту «Миротворець» і жорстка антиросійська діяльність Геращенка.

Голова СБУ Василь Грицак зазначив, що затримані мали намір закласти вибуховий пристрій під автомобіль депутата, аби він підірвався на місці або під час руху. Згідно з перехопленими розмовами затриманих, після скоєння злочину вони планували втекти до Росії.

21 січня Шевченківський районний суд Києва заарештував зловмисників на два місяці без права внесення застави. Згідно із статтею 112 Кримінального кодексу, на підставі якої відкрито кримінальне провадження, у разі доведення вини у суді їм загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув'язнення.