У Сумах День Соборності відзначили «ланцюгом єдності» на мосту через Псел та флеш-мобом

17:57, 22 січня 2017

Суми. 22 січня. УНІАН. У Сумах сьогодні більше тисячі людей урочисто відзначили День Соборності України.

Як передає кореспондент УНІАН, у заходах взяли участь голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко, перший заступник голови облради Анатолій Річкаль, міський голова Сум Олександр Лисенко, учасники АТО, військовослужбовці, громадські активісти, жителі та гості міста.

Заходи з нагоди Дня Соборності розпочалися в обласному центрі з покладання квітів до могил загиблих у зоні АТО на Алеї слави Центрального міського цвинтаря та до пам’ятного знаку на честь загиблих бійців на вулиці Герасима Кондратьєва.

Після цього відбувся мітинг «Соборна та єдина – рідна Україна» і покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

«Наше спільне завдання – і влади, і громадськості – зробити все можливе для того, щоб на території Сумської області була єдність у боротьбі за нашу волю та нашу незалежність. Я вважаю, що Сумщина доводить свій патріотизм і на фронті зараз, і вдома: це праця медиків, вчителів, державних службовців, представників творчої інтелігенції та інших. Ми всі єдині в тому, що Сумщина – це Україна. Слава нашим героям і слава Україні», – звернувся до присутніх Клочко.

Також на честь свята за маршрутом вулиця Воскресенська – вулиця Соборна – Харківський міст пройшла хресна хода духовенства та вірян УПЦ Київського патріархату, що стартувала від Свято-Воскресенського кафедрального собору.

Після цього сотні людей утворили «ланцюг єдності», який зімкнувся на Харківському мосту через Псел – річку, що ділить місто на східну і західну частини. Опівдні до цього мосту з обох берегів рушили відразу дві колони, які, як і в минулому році, очолили дівчина і хлопець в національних костюмах. На середині моста під скандування «Слава Україні!» відбулося возз’єднання. Учасники тримали в руках 12-метрові державний та червоно-чорний прапори.

Закінчилася акція виконанням її учасниками гімну України.

Святкування продовжилося у сквері Тараса Шевченка загальнообласним флеш-мобом «Вогні Соборності єднають Україну», учасники якого виклали із запалених свічок карту України.