Суд у Києві заарештував на два місяці підозрюваних у справі про замах на депутата А.Геращенка

15:24, 22 січня 2017

Київ. 22 січня. УНІАН. Шевченківський районний суд Києва заарештував на два місяці без права внесення застави двох підозрюваних у справі про замах на народного депутата від партії «Народний фронт», радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка.

Про це повідомив Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

«Учора ввечері Шевченківський районний суд заарештував двох підозрюваних у справі про замах на моє життя на два місяці, без права внесення застави. При виборі запобіжного заходу суд врахував як обсяг наведених слідчими і прокурорами доказів про причетність до планування та підготовки мого вбивства, так і факт того, що один з двох затриманих був достроково амністований окупаційною владою Криму і спецслужбами РФ для участі у підривній роботі проти України, що зроблено вже не вперше», - написав Геращенко.

Він додав, що згідно із статтею 112 Кримінального кодексу, на підставі якої відкрито кримінальне провадження, у разі доведення вини у суді затриманим загрожує покарання «аж до довічного ув'язнення» (карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі - УНІАН).

Депутат також наголосив, що підозрювані в організації цього замаху є «важливими свідками організації планомірного і цілеспрямованого державного тероризму з Російської Федерації».

«Їх життя має бути поза небезпекою, для того щоб вони допомогли розкрити диверсійно-терористичну мережу, яка продовжує свою роботу в Україні, і запобігти подальшим терористичним актам проти українських журналістів і політиків», - наголосив депутат.

Як повідомляв УНІАН, 21 січня в СБУ заявили про затримання двох раніше судимих громадян України, які за вказівкою ФСБ РФ готували замах на народного депутата України.

Пізніше радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк повідомив, що йдеться про депутата Антона Геращенка. За даними Шкіряка, головними мотивами замаху є діяльність сайту «Миротворець» і жорстка антиросійська діяльність Геращенка.

Голова СБУ Василь Грицак зазначив, що затримані мали намір закласти вибуховий пристрій під автомобіль депутата, аби він підірвався на місці або під час руху.

Також Грицак зазначив, що, згідно з перехопленими розмовами затриманих, після скоєння злочину вони планували втекти в Росію.