У Києві більш як тисяча активістів утворили «живий ланцюг» на честь Дня Соборності і розгорнули прапор України

15:03, 22 січня 2017

Київ. 22 січня. УНІАН. У Києві до Дня Соборності України на мосту Патона відбулася 10-та ювілейна акція «Об‘єднай береги Дніпра «живим ланцюгом» Соборності», під час якої більш як тисяча учасників утворили «живий ланцюг» у пам'ять 98-ї річниці підписання IV Універсалу об‘єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну.

Як передає кореспондент УНІАН, учасники акції на правому і лівому берегах Дніпра сформували дві колони, які символізують ЗУНР і УНР, а потім об'єдналися і розгорнули на мосту 30-метровий прапор України.

Після об'єднання колон активісти зі свічками провели хвилину мовчання в пам'ять про загиблих героїв на Майдані і в зоні АТО.

Як повідомляв УНІАН, дана акція почалася на мосту Патона о 10 ранку, її підготовкою займалися 150 волонтерів і 10 громадських організацій. За словами організаторів, акція пройде також в Одесі, Ужгороді, Бахмуті, Краматорську, Житомирі, Варшаві і Любліні. Організатори обіцяють театралізоване дійство.

22 січня 1919 року на київському майдані біля пам'ятника Богдану Хмельницькому під час всенародного віче відбулося урочисте проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).