Гройсман привітав українців з Днем Соборності

12:05, 22 січня 2017

Київ. 22 січня. УНІАН. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав українців з Днем Соборності.

Про це повідомили УНІАН в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету міністрів України.

"Тривала історія єднання українських земель, які були у складі різних держав, набула кульмінації та остаточно утвердила на політичній мапі Європи присутність української політичної нації. Попри те, що проголошення Акта злуки відбулося в умовах зовнішньої військової агресії, в історії українців почався новий виток боротьби за незалежність і територіальну цілісність України. В подальшому цей день став символом єдності для багатьох поколінь українців... Нехай День Соборності нагадує всім нам про велику відповідальність і обов’язок: не лише вберегти рідну країну від небезпеки, а і зміцнити її фундамент для подальшого розвитку та успішної реалізації прийдешніх поколінь", - наголосив Гройсман.

За його словами, «історичні уроки змушують нас уважніше ставитися до минулого та робити належні висновки. Падіння української державності в 1917–1920-х для кожного з нас має бути пересторогою. Сценарії агресії та гібридної війни, задіяні сьогодні Російською Федерацією проти нашої незалежної та демократичної держави, багато в чому нагадують ті драматичні роки початку ХХ сторіччя. Тоді проти України також були використані всі можливі методи – від прямого військового вторгнення, окупації, масштабної інформаційної пропаганди до створення на теренах нашої країни “кишенькових” сепаратистських урядів».

Гройсман підкреслив, що нині спільний обов’язок для всіх українців - "зберегти політичну єдність і непохитну віру у спільну справу – захист держави від ворога, зміцнення економіки і повномасштабний запуск реформ".

Також глава уряду зазначив, що у минулому році Україні вдалося подолати кризові явища, а ряд секторів реальної економіки демонструють оптимістичне оновлення. За його словами, за останні три роки фактично з “нуля” влада модернізувала та оснастила Збройні сили України, які в нинішніх умовах є чи не єдиною гарантією державної незалежності та суспільної безпеки.

"Поступові галузеві реформи, відновлення виробництва, розширення зовнішнього ринку і соціальні ініціативи дають впевненість стверджувати, що 2017 рік стане етапом забезпечення розвитку економіки, закладення надійної основи для моделі економічного зростання", - додав Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, 22 січня 1919 року на київському майдані біля пам’ятника Богдану Хмельницькому під час всенародного віче відбулося урочисте проголошення Акта злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).