Порошенко заявляє, що до вирішення безпекових питань на Донбасі змін до Конституції на порядку денному не буде

10:19, 22 січня 2017

Київ. 22 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко заявляє, що до вирішення безпекових питань на Донбасі зміни до Конституції в частині децентралізації та будь-які інші політичні питання з врегулювання конфлікту не стоятимуть у порядку денному.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час виступу в ході урочистих заходів з нагоди Дня Соборності України сьогодні в Києві.

«В нелегкому діалозі переконали наших західних союзників в тому, що будь-яким крокам з політичного врегулювання має передувати очевидний і беззаперечний прогрес у безпекових питаннях: стале припинення вогню, виведення російських окупаційних військ та техніки, роззброєння бойовиків, контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону, - спочатку з боку ОБСЄ, а потім і наших безпосередньо славних прикордонників», - заявив Порошенко.

«До вирішення цих проблем на порядку денному не стоять і не стоятимуть політичні питання, в тому числі це стосується і змін до Конституції», - додав президент.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 31 серпня 2015 року прийняла в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації.

Однак остаточне ухвалення було заблоковано через наявність у відповідному законопроекті про зміни до Конституції норми про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.