Останки Олеся перевезуть в Україну з Чехії до кінця наступного тижня – посольство

20:15, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. Останки українського письменника Олександра Олеся перевезуть в Україну з Чехії до кінця наступного тижня.

Про це тимчасовий повірений України в Чеській Республіці Зіновій Гошовський повідомив сьогодні на вечорі пам’яті поета у Празі, передає Радіо Свобода.

«Ми отримали всі дозволи. Це була складна процедура за чеськими законами. В середині тижня буде прощання в Празі», – сказав дипломат.

Сьогодні у Празі з ініціативи української громади також відслужили панахиду за Олесем і його дружиною Вірою Кандибою.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28248748.html

Довідка УНІАН. Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тис. чеських крон на 10 років (близько 20 тис. грн). За даними представників української громади в Чехії, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, з власної ініціативи, громадянин Чехії, виходець з України Володимир Михайлишин. Нещодавно він помер, і його син Роман висловив намір поховати батька на могилі Олеся.

Вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі останки Олеся та його дружини було ексгумовано, а на їхній могилі поховано Михайлишина.

Президент України доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся в Чехії.

14 січня влада Чехії дала дозвіл на передачу Україні ексгумованих останків поета. Перепоховають Олеся на Лук’янівському цвинтарі.