У більш ніж 600 містах світу проходять «Марші жінок» проти Трампа

19:51, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. Мільйони учасників у більш ніж 600 містах світу вийшли на «Марші жінок» проти нового президента США Дональда Трампа.

Акції проводяться на захист прав жінок і меншин і приурочені до інавгурації Трампа, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, у Вашингтоні у "Марші жінок" беруть участь сотні тисяч людей. Спочатку очікувалося, що у марші візьмуть участь до 200 тис. осіб, проте незадовго до початку акції організатори підвищили очікувану явку до 500 тисяч, повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі.

Організатори, серед яких - активісти лівих партій, феміністських і "зелених" рухів, хочуть привернути увагу до проблеми прав жінок, які, на їхню думку, перебувають під загрозою у зв'язку з приходом до влади Трампа. Учасники маршу, багато з яких одягнені в яскраво-рожеві шапки, також виступають за расову рівність, доступну охорону здоров'я і право на аборти.

Трамп викликав бурхливе обурення ліберально налаштованих американців під час передвиборної кампанії, зневажливо висловлюючись про жінок, мексиканців і мусульман, а також стривожив багатьох за кордоном, пообіцявши, що керуватиметься принципом "Америка перш за все".

Акції вже пройшли в Австралії, Новій Зеландії та Японії.

Джерела:

http://www.svoboda.org/a/women-s-march-trump-washington/28248640.html

http://www.bbc.com/russian/news-38706285