24 січня у ПАРЄ делегація Верховної Ради порушить питання про звільнення українських заручників – І.Геращенко

18:43, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. 24 січня на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи делегація Верховної Ради порушить питання про звільнення українських заручників.

Про це представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко написала у Facebook.

«Про журналістів Романа Сущенка і Миколу Семену, про режисера Олега Сенцова - бранців Кремля наша українська делегація говоритиме в ПАРЄ 24 січня під час розгляду питання про свободу слова в Європі і нападки на журналістів (до речі, автор доповіді - наш колега Володимир Арьєв). І, звичайно, ми підніматимемо питання заручників на окупованих територіях - наших військових і цивільних, й бранців Кремля, в т.ч. кримських татар, під час вільних дебатів та обговорення моніторингової доповіді по ситуації в Україні. Боремося за звільнення заручників на всіх міжнародних майданчиках», - написала вона.

Також Геращенко повідомила, що українські політв’язні в Росії отримали листи підтримки від президента України Петра Порошенка.

«Родичі політв'язнів, що їх утримують в РФ, інформують, що хлопці отримали листи зі словами підтримки від Президента Порошенка. Що для них ці слова є дуже важливими - держава бореться за своїх, президент тримає діалог з родинами, в т. ч. через своїх уповноважених осіб», - написала Геращенко.

За її словами, президент на всіх міжнародних зустрічах порушує питання про звільнення українських полонених.

«Не все можна говорити, не про всі кроки і зусилля розповідати публічно (поки не досягли результату), але немає такої міжнародної зустрічі, де б президент не піднімав питання заручників - і тих, хто в РФ, і тих, хто на окупованих територіях. Й на давоських зустрічах також піднімалося питання звільнення заручників як пріоритетне - і під час діалогу президента з новообраним Генсеком ООН, і з президентом МКЧХ, і з іншими світовими лідерами», - зазначила Геращенко.

За її даними, минулого року завдяки зусиллям президента, дипломатів, Мінської групи вдалося звільнити трьох бранців Кремля і близько 20 заручників з окупованих територій.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними СБУ, на сьогодні бойовики на тимчасово окупованих територіях утримують у полоні 112 українців.

За інформацією МЗС, на території РФ незаконно утримують щонайменше 17 громадян України. Ще більше українців безпідставно затримано та заарештовано у тимчасово окупованому Криму.