В Івано-Франківську вшанували пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту

17:20, 21 січня 2017

Івано-Франківськ. 21 січня. УНІАН. В Івано-Франківську вшанували пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту.

Як передає кореспондент УНІАН, участь у заходах взяли близько 500 осіб - співробітники облдержадміністрації, учасники АТО з усього Прикарпаття, небайдужі жителі міста.

Захід розпочався в архікатедральному і митрополичому соборі Святого Воскресіння Христового в Івано-Франківську із молитви за загиблими героями. Потім із запаленими лампадками і фото бійців учасники жалобної церемонії пройшли ходою вулицями міста до Меморіального скверу, де священики відслужили поминальну панахиду.

Донецький аеропорт боронили 50 вихідців з Івано-Франківщини: кадрові військові, спецпризначенці СБУ та добровольці, у ході боїв загинули семеро прикарпатців.

Довідка УНІАН. Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року після того, як термінал аеропорту захопили бойовики "ДНР".

Оборона аеропорту тривала 242 дні. Українських силовиків тоді прозвали "кіборгами" за героїчне протистояння ворогам та незламність. За цей час загинули 200 бійців і майже 500 зазнали поранень.

20 січня виповнилося два роки з моменту підриву нового терміналу Донецького аеропорту, і фактично закінчилася 242-денна його оборона.