В Одесі біля Генконсульства РФ проходить акція "Стоп Путін! Стоп війна!"

16:38, 21 січня 2017

Одеса. 21 січня. УНІАН. Біля Генерального консульства Російської Федерації в Одесі проходить акція "Стоп Путін! Стоп війна!".

Як передає кореспондент УНІАН, понад 100 осіб зібралися на Гагарінському плато, де знаходиться вищеназване диппредставництво.

Серед учасників акції - представники українських патріотичних організацій «Рада громадської безпеки», «Правий сектор», «Самооборона Одеси» та інші відомі в місті громадські діячі.

Як пояснив УНІАН представник одеського «Правого сектора», дана акція проходить у рамках світового флешмобу Stop Putin's War in Ukraine. Відзначається, що до заходу приєдналася сім'я Миколи Герасименка - бійця 40-го батальйону «Кривбас», який перебуває у полоні у терористів «ДНР» з 9 лютого 2015 року.

Присутні тримають державні прапори України, червоно-чорні прапори, стяги організацій, які вони представляють, а також плакати українською та англійською мовами: «ОБСЄ: 24 години 7 днів на тиждень», «Крим - це Україна», «Стоп Путін! Стоп війна!», великий портрет Герасименко та інших полонених. Одна з учасниць грає на бандурі.

Вимоги активістів полягають у виведенні російських військ, військової техніки, а також найманців з України (включно з Кримом) під наглядом ОБСЄ. Також вони вимагають, щоб моніторингова місія ОБСЄ працювала в зоні АТО до 24 годин на добу, сім днів на тиждень і була допущена до частини українсько-російського кордону, яку Україна тимчасово не контролює.

Будівля Генконсульства посилено охороняється.

Як повідомляв УНІАН, Stop Putin's War in Ukraine проводиться вже втретє. Організатором акції в Україні вже другий рік виступає національний рух «Державницька ініціатива Яроша».

Головна мета акції - привернути увагу громадськості до російської агресії в Україні, показати важливість єдності і солідарності з Україною, а також закликати весь світ посилити тиск на Росію для відновлення територіальної цілісності і світу в Україні.

Акція сьогодні також паралельно проходить ще в більш ніж 50 країнах світу.