У Києві на Майдані Незалежності відбувається акція “Стоп Путін! Стоп війна!”

15:40, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. На Майдані Незалежності у Києві відбувається акція “Стоп Путін! Стоп війна!” (Stop Putin’s War in Ukraine 3.0), яка сьогодні також паралельно проходить ще у понад 50 країнах світу.

Як передає кореспондент УНІАН, близько 100 учасників заходу тримають в руках державні та червоно-чорні прапори, а також плакати, на яких написані заклики до президента РФ Володимира Путіна з вимогою припинити агресію проти України.

Промовці наголосили, що учасники вимагають від РФ припинити воєнні дії проти України, вивести свої війська та озброєння, звільнити українських заручників, деокупувати Крим, а також щоб представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в зоні проведення антитерористичної операції були присутні вздовж всієї лінії розмежування щодня й цілодобово й на неконтрольованій Україною частині кордону з Росією.

Stop Putin’s War in Ukraine проводиться вже втретє. Організатором акції в Україні вже другий рік виступає національний рух «Державницька ініціатива Яроша».

Головна мета акції – привернути увагу громадськості до російської агресії в Україні, показати важливість єдності та солідарності з Україною, а також закликати увесь світ посилити тиск на Росію для відновлення територіальної цілісності й миру в Україні.

Як зазначають організатори, закордонна українська спільнота вперше заявила загальносвітовий протест кремлівській агресії в Україні в червні минулого року. Тисячі українців у 30 країнах на трьох континентах вимагали від світової дипломатії домогтися виведення російських військ з України, посилення контролю місії ОБСЄ на окупованих територіях та звільнення усіх заручників. Друга акція, що відбулася у жовтні, пройшла вже у 70 містах 52-х країн світу.

Символічно, що нинішня подія Stop Putin’s War in Ukraine 3.0 проходить у роковини найбільшої всеукраїнської акції «Живий ланцюг», яка відбулася у 1990 році. Тоді близько 3 млн людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Цей «живий ланцюг» був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності Україною.