Сенат США затвердив Джона Келлі секретарем департаменту внутрішньої безпеки

11:11, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. Сенат Сполучених Штатів Америки (верхня палата Конгресу США) затвердив кандидатуру генерала морської піхоти у відставці Джона Келлі на посаду секретаря департаменту внутрішньої безпеки.

Про це свідчать результати голосування Сенату від 20 січня на сайті законодавчої установи.

Кандидатуру Келлі підтримали 88 сенаторів, проти виступили 11.

До 2016 року Келлі був командувачем Південного командування Збройних сил США. До цього він неодноразово здійснював командування американськими силами в Іраку, також провів рік у цій країні як найголовніший морський піхотинець.

Департамент внутрішньої безпеки, створений після терористичних атак 11 вересня 2001 року, має персонал чисельністю близько 250 тис. осіб.

Департамент внутрішньої безпеки є третім за розміром відомством американського уряду, службовці якого відповідальні за різні питання, - від боротьби з тероризмом до забезпеченням захисту президента. Також цей департамент забезпечує дотримання міграційних законів.

Президент Дональд Трамп під час виборчої кампанії постійно повторював, що посилить захист кордонів США, і, цілком імовірно, що Келлі повинен відігравати головну роль у цих зусиллях.

Спочатку Келлі не схвалював кандидатуру Трампа на виборчих перегонах і давав зрозуміти, що готовий служити у будь-якій адміністрації, як у разі перемоги кандидата від Республіканської партії, так і від Демократичної.

Келлі 46 років прослужив у Корпусі морської піхоти США та є найвищим за чином американським військовим посадовцем, який втратив свого сина в результаті бойових дій після теракту 11 вересня 2001 року. Його сина було вбито в Афганістані у 2010 році.