В адміністрацію нового президента США увійшли "яструби", які не довіряють Росії, - експерт

10:42, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. До складу адміністрації нового президента США Дональда Трампа увійшли "яструби", які не довіряють Росії.

Таку думку директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін висловив у своїй статті для ZN.UA.

Він зазначив, що Трамп формує свою адміністрацію таким чином, щоб виконувати в ній функції миротворця, стримуючого "яструбів". За словами Горбуліна, кілька ключових постів в адміністрації посіли люди, які скептично налаштовані по відношенню до Росії.

"Принаймні, три ключові особи в новій адміністрації (майбутній міністр оборони, керівник Центрального розвідувального управління США і віце-президент США) досить скептично налаштовані по відношенню до Росії. Позиція нового глави Держдепартаменту двояка і залежатиме повністю від того, які пріоритети визначить йому сам Д.Трамп. Фактично йдеться про вибудовування системи стримувань і противаг, коли явні поляризовані позиції окремих членів кабінету будуть ускладнювати їм пошук спільних рішень, що вимагатиме посередницької ролі президента", - зазначається у статті.

На думку Горбуліна, Київ цілком може працювати з новою адміністрацією США, проте йому ще тільки належить сформулювати принципові позиції, які Україна розраховує досягти за підтримки Вашингтона.

"Тим більше, що яким би не виглядав епатажним новий президент, все одно є обставини, які він навряд чи зможе змінити і "дати задній хід", в тому числі — щодо статусу Криму", - переконаний Горбулін.

Джерело: http://zn.ua/POLITICS/v-administraciyu-trampa-voshli-ne-doveryayuschie-rossii-yastreby-ekspert-236561_.html