У Гамбії врегульовано політичну кризу

10:05, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. У Гамбії врегульовано політичну кризу.

Яхья Джамме, який займав пост президента Гамбії більше 20 років, заявив, що відмовляється від боротьби за владу і поступається місцем Адаму Барроу, який переміг на виборах. Заява послідувала після тривалих переговорів Джамме з президентами Гвінеї і Мавританії, які виступили як посередники у розв'язанні політичної кризи в Гамбії, повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі.

У заяві по телебаченню Джамме заявив, що в Гамбії не має пролитися жодної краплі крові.

Раніше в п'ятницю новий президент Гамбії Барроу, який 19 січня склав присягу, незважаючи на відмову свого попередника залишити пост, оголосив про фактичне врегулюванні політичної кризи в країні.

Відмова Джамме залишити свій пост стала приводом для початку військової інтервенції в Гамбію з сусіднього Сенегалу. Однак у п'ятницю вранці операцію призупинили, вирішивши продовжити переговори. Сенегал погрожував розпочати військову інтервенцію в разі, якщо Джамме не залишить пост.

Джамме у грудні відмовився визнати поразку на президентських виборах, на яких, згідно з офіційними даними, за Берроу проголосували 45,5% виборців, тоді як кандидатуру Джамме підтримали близько 36,7% тих, хто прийшов на виборчі дільниці.

Він оскаржив їх підсумки в суді, після чого його повноваження продовжили на три місяці.

Джерело: http://www.bbc.com/russian/news-38701614