Сенат США затвердив Джеймса Меттіса главою Пентагону

09:19, 21 січня 2017

Київ. 21 січня. УНІАН. Сенат Сполучених Штатів Америки (верхня палата Конгресу США) затвердив кандидатуру генерала у відставці Джеймса Меттіса на посаду секретаря Департаменту оборони (міністра оборони).

Про це повідомляє сайт телеканалу CBS News.

Сенатори проголосували за призначення Меттіса переконливою більшістю голосів - "98" проти "1". Єдиним сенатором, який виступив проти затвердження номінанта Дональда Трампа на посаду міністра оборони, стала представник Демократичної партії Кірстен Джіллібренд.

Раніше цього тижня кандидатуру Меттіса схвалив Комітет Сенату з питань Збройних сил США.

Також Трамп підписав законодавчий акт Сенату, що дозволив Меттісу обійняти пост глави Пентагону. До схвалення цього законодавчого акту американське законодавство не давало можливості Меттісу стати міністром оборони, бо попередні сім років він перебував на військовій службі. У 2013 році він залишив посаду командувача Центрального командування Збройних сил США.

Джерело: http://www.cbsnews.com/news/james-mattis-confirmed-defense-secretary-confirmation-vote/

Як повідомляв УНІАН, раніше Меттіс заявляв, що президент Росії Володимир Путін намагається зруйнувати Організацію північноатлантичного договору (НАТО). Також він назвав Російську Федерацію однією із головних загроз Америці.