У Сумах вшанували пам’ять наймолодшого «кіборга», який загинув під час оборони Донецького аеропорту

21:47, 20 січня 2017

Суми. 20 січня. УНІАН. У Сумах сьогодні, 20 січня, у День пам’яті захисників Донецького аеропорту сумчани вшанували пам’ять наймолодшого «кіборга», який загинув під час оборони Донецького аеропорту, 18-річного Героя України Сергія Табали («Сєвєра»).

Як передає кореспондент УНІАН, представники місцевої влади, бойові побратими, громадські активісти та рідні «кіборга» запалили свічку пам’яті на могилі Героя.

«За сміливість, відвагу, героїзм та непокірність їх назвали «кіборгами». Наймолодшим із них був сумчанин Сергій Табала («Сєвєр»). Вісімнадцятирічний юнак вирушив захищати рідну державу у найгарячішу точку і там поклав своє життя», - зазначив, вшановуючи пам’ять загиблого та його побратимів на Алеї Слави Центрального міського цвинтаря, міський голова Сум Олександр Лисенко.

Як повідомляв УНІАН, за виявлену мужність, героїчне відстоювання прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності та у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності Сергій Табала був посмертно удостоєний звання Героя України та звання «Почесний громадянин міста Суми». Його ім’ям названа одна з вулиць обласного центру. На честь Табали встановлена меморіальна дошка в Сумській спеціалізованій школі №9, де навчався Герой.

Довідка УНІАН. Сергій Табала на позивний «Сєвєр» був активним учасником Революції Гідності. Саме Табала стягнув Петра Порошенка з грейдера 1 грудня 2013 року у Києві на вулиці Банковій під будівлею адміністрації президента України.

До війська пішов добровольцем. Служив у 5-му окремому батальйоні Добровольчого Українського корпусу «Правого сектора». Героїчно загинув 6 листопада 2014 року від вибуху артилерійського снаряду під час штурму російськими бойовиками диспетчерської вежі Донецького аеропорту.

Фотографія Табали, зроблена в аеропорту Донецька, стала образом для створення пам'ятника українським добровольцям, встановленому у селі Святопетрівське Київської області.