В Одесі з нагоди Дня Соборності України пройде перший хоровий фестиваль

19:29, 20 січня 2017

Одеса. 20 січня. УНІАН. В Одесі з нагоди Дня Соборності України пройде перший хоровий фестиваль.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції повідомила директор департаменту культури і туризму Одеської міськради Тетяна Маркова.

За її словами, фестиваль розпочнеться 22 січня опівдні на Думській площі, біля будівлі мерії. Передбачається, що в ньому візьмуть участь більш як 300 осіб у складі восьми колективів.

«Це захід займає особливе місце серед інших заходів. Ми враховуємо інтереси і потреби одеситів, проводимо маркетингові опитування які заходи цікаві городянам», - зазначила Маркова.

Вона наголосила, що Одеса традиційно славиться своїм музичним мистецтвом, хоровою школою, створеною такими майстрами, як Дмитро Загрецький, Анатолій Авдієвський. У місті працює хорова школа імені Крижанівського, у 21-й школі естетичного виховання є хорові колективи, а також хори - в Одеському училищі мистецтв і культури імені Данькевича, консерваторії, які займають призові місця на міжнародних фестивалях.

Крім того, створено хори у вищих навчальних закладах. Хорова музика в Одесі дає змогу розвиватися колективній творчості. Саме тому народилася ідея проведення хорового фестивалю в день Соборності.

За словами директора Одеського муніципального театру духової музики імені Саліка Юрія Литовка, в місті проводиться велика робота з популяризації хорового мистецтва.

«Ми намагаємося у своїй творчості об'єднати декілька видів мистецтв і якомога більше виконавців. У нашому хоровому форумі братимуть участь колективи і професійні і самодіяльні», - сказав він.