Основою майбутньої пенсійної реформи може стати запровадження трирівневої системи з накопичувальним рівнем і недержавним страхуванням – віце-прем'єр Розенко

18:54, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Основи майбутньої пенсійної реформи в Україні мають широко обговорюватися у суспільстві, і однією з таких основ може стати запровадження трирівневої системи пенсійного забезпечення, що передбачає введення накопичувального рівня та недержавного страхування. Як повідомили у прес-службі уряду, про це сказав віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко під час зустрічі з директором регіональної місії USAID Сюзан Фріц.

«Потрібно відійти від локальних дискусій, що не має довгострокового ефекту, про те, підвищувати чи не підвищувати пенсійний вік чи страховий стаж, змінювати чи не змінювати формулу розрахунку пенсії, потрібно працювати над стратегічним баченням розвитку пенсійної системи. Якою вона буде не тільки завтра, а хоча б через 3-5 років, - цитує Розенка прес-служба. - Я вважаю, що в цілому ідеологія розвитку трирівневої пенсійної системи, що передбачає введення накопичувального рівня та розвиток недержавного пенсійного страхування, може стати прекрасною основою для проведення подальшої пенсійної реформи в Україні».

Розенко нагадав, що за минулі два роки уряду вдалося навести певний порядок у роботі Пенсійного фонду і двічі провести його аудит. «Упродовж двох останніх років була проведена значна робота із наведення порядку в Пенсійному фонді України. Ми не платимо «мертвим душам», у нас немає ніяких подвійних чи потрійних виплат, немає фактів корупції у пенсійному забезпеченні. Також Пенсійний фонд значно скоротив адмінвитрати і оптимізував штат. Зараз ми працюємо над поліпшенням якості надання послуг громадянам. Зокрема, з 1 січня 2017 року люди вже мають можливість оформити пенсію без прив'язки до місця проживання», - зазначив Розенко.

Він також звернув увагу на те, що уряд вже подав до парламенту проект закону про основи накопичувальної системи та недержавне пенсійне страхування, а також про вдосконалення чинної солідарної системи. На думку Розенка, найслабкішим місцем у солідарній системі на поточний момент є недостатнє надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду через значний обсяг тіньової економіки.

Як повідомляв УНІАН, пенсійна реформа в Україні є однією з ключових реформ, озвучених основним кредитором країни - Міжнародним валютним фондом. При цьому завданням реформи є скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який на поточний момент перевищує 150 млрд грн і буде покритий переважно за рахунок дотацій з державного бюджету. За розрахунками уряду, скорочення дефіциту ПФ можливо за рахунок детінізації зарплат і підвищення рівня платіжної дисципліни, зокрема, дисципліни сплати єдиного соціального внеску як ключового платежу до Пенсійного фонду. На поточний момент із 16 млн працюючих громадян України ЄСВ платять не більш як 10 млн.

Раніше віце-прем'єр-міністр Розенко відзначав, що Україна не брала на себе фіксованих зобов'язань підвищувати пенсійний вік у рамках пенсійної реформи, тому уряд не робитиме жодних кроків у цьому напрямі.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначав, що ключове завдання пенсійної реформи, яку необхідно провести в Україні, - підвищення пенсій і скорочення дефіциту Пенсійного фонду.