В Івано-Франківській області затримано трьох посадовців сільради, які вимагали від підприємця 180 тис. дол. хабара

18:41, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. В Івано-Франківській області затримано трьох посадовців сільради, які вимагали від підприємця 180 тис. доларів за виділення землі.

Як повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України, поліцейські встановили, що посадові особи сільської ради організували механізм здирництва під час вирішення земельних питань. До даної схеми входили сільській голова, спеціаліст-землевпорядник та заступник голови виконавчого комітету-учасник АТО, який виступав як посередник.

Оперативники Управління захисту економіки в Івано-Франківській області та слідчі обласної поліції задокументували факт вимагання ними 180 тис. дол. від підприємця та одержання частини обумовленої суми. За вказані кошти пообіцяли йому виділити 2 га землі. Посадовців затримано під час одержання 3-х тис. дол. як першого "внеску" за вирішення земельного питання.

Посередника затримали в кафе поблизу сільської ради. Він встиг віддати посадовцям їх частину. Голову сільради та землевпорядника затримали у приміщенні установи.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 4 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.