В анексованому Криму журналісту Семені вручили обвинувальний висновок у його справі - ЗМІ

18:21, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. В анексованому Росією Криму журналісту Миколі Семені 20 січня вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм, передає Радіо Свобода.

За версією слідства, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

У висновку цитуються місця, що на думку слідства, містять сепаратистські висловлювання, і докладно описується, як Семена відіслав текст статті в редакції електронною поштою. Сам журналіст свою провину заперечує. Слідство ж стверджує, що Семена порушив законодавство «з мотивів політичної ворожнечі в ставленні до Російської Федерації».

В якості доказів в обвинувальному висновку наводяться свідчення самого Семени і текст його електронного листа в редакцію, який він видалив одразу після відправлення.

Також у документі наводяться показання свідків звинувачення, серед яких оперативні співробітники ФСБ, які, окрім відомостей по суті, розповіли про «оперативний супровід справи» – обшуки, інформацію, отриману з вилученої техніки журналіста, в тому числі його особисту переписку.

До матеріалів справи, судячи з обвинувального висновку, долучені експертизи, ініційовані ФСБ – лінгвістична й авторознавча. Крім того, до матеріалів справи долучена політологічна експертиза російського експерта Михайла Савви, який заявляє, що територія республіки Крим є частиною України і законодавство Російської Федерації не поширюється на її територію.

Савва вказаний у документі як свідок захисту. Крім нього, захист планує допитати головного редактора проекту Радіо Свобода Крим.Реалії Володимира Притулу та експерта.

Адвокат Семени Еміль Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ повинен був вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок передав слідчий ФСБ Олександр Паршутін в будівлі управління.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28247017.html

Я повідомлялося, навесні в Криму відбулися масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Проти автора Радіо Свобода Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Захист Семени, Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, проте позитивної відповіді поки що не було.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням своїх громадян в анексованому Криму, зокрема, журналіста Семени, і закликало припинити тиск на нього.