Нацрада з телерадіомовлення передала ліцензії телеканалу іномовлення «УТР» каналу «Мультимедійна платформа іномовлення»

16:31, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення переоформила супутникові ліцензії, що належали українському державному каналу іномовлення «УТР», на держпідприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України».

Як повідомляє прес-служба Нацради, відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні у четвер, 19 січня.

«Національна рада переоформила дві супутникові ліцензії державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (логотип UA) у зв'язку з ліквідацією компанії шляхом їх передачі державному підприємству «Мультимедійна платформа іномовлення України», - йдеться в повідомленні.

У Нацраді відзначили, що ліцензію на мовлення телеканалу видадуть на новому бланку.

Згідно з повідомленням, засновником і власником цієї компанії є Міністерство інформаційної політики України. Програмна концепція телеканалу «Мультимедійна платформа іномовлення України» залишиться без змін.

Як повідомляв УНІАН, 5 січня 2017 року Міністерство інформаційної політики повідомило про ліквідацію українського державного каналу іномовлення «УТР» (телерадіокомпанія «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення»), на базі якого було створено державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України».

28 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про систему іномовлення України, який був ухвалений Верховною Радою 8 грудня. Цей закон визначив, що систему державного іномовлення України складуть державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України», створене в жовтні 2015 року, і Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

У рамках «Мультимедійної платформи іномовлення» у вересні 2015 року замість державного каналу іномовлення «УТР» стартував телеканал UATV, який здійснює мовлення з трьох супутників: Amos 3, Azerspace 1, Galaxy 19 і має власний канал в YouTube. Станом на сьогодні канал іномовлення UATV транслюється в кабельних мережах Молдови, Естонії, Азербайджану, Польщі, Данії, Ізраїлю, Грузії, Латвії.

З метою швидкого запуску телеканалу по всьому світу глава Мінінформполітики Юрій Стець у жовтні-грудні 2015 року представив «Мультимедійну платформу іномовлення України» послам Канади, Австралії, Єгипту, Туреччини, Кіпру, Ізраїлю, Греції, Болгарії та деяких інших країн, а також керівництву Світового конгресу українців.