Китай зацікавлений в імпорті українського бурякового жому – Держпродспоживслужба

16:07, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Представники китайської інспекційної групи високо оцінили роботу українських виробників бурякового жому як корму для тварин і висловили зацікавленість в імпорті цієї продукції з України, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

«Представники КНР завершили свій інспекційний візит до України з метою оцінки системи державного контролю за виробництвом бурякового жому як корму для тварин, а також провели інспекцію українських підприємств із виробництва цієї продукції з метою її імпорту в КНР... Інспектори досить високо оцінили рівень державного контролю діяльності підприємств, а також висловили зацікавленість в широкому спектрі української сільськогосподарської продукції», - йдеться в повідомленні.

За даними Держпродспоживслужби, під час свого візиту китайська сторона ознайомилася з роботою українських державних органів, підприємств, перевалочних станцій, оцінила систему лабораторного контролю, вивчила логістичну схему, провела аналіз можливих ризиків при імпорті української продукції до Китаю. За результатами своїх перевірок вона має намір підготувати офіційний звіт.

Як повідомляв УНІАН, Китай входить до десятки країн – найбільших торговельних партнерів України. Найбільшою статтею українського експорту в Китай є продовольство. Наприкінці 2016 року Україна і Китай вели попередні консультації щодо можливості формування зони вільної торгівлі між двома країнами.

На думку торгового представника Наталі Микольської, посилення торговельних відносин із Китаєм є пріоритетом України на 2017 рік.