Пленум Верховного суду проситиме КСУ оцінити конституційність обмеження прокурорських пенсій 10 740 гривнями

14:58, 20 січня 2017

Київ. 20 січня. УНІАН. Пленум Верховного суду України проситиме Конституційний суд України оцінити конституційність обмеження прокурорських пенсій 10 тис. 740 гривнями.

Про це йдеться у рішенні пленуму, прийнятому на сьогоднішньому засіданні, яке відбулося під головуванням голови Верховного суду України Ярослава Романюка, повідомляє прес-служба ВСУ.

«За результатами обговорення пленум дійшов висновку про необхідність звернення до Конституційного суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру» стосовно обмеження максимального розміру пенсії 10 740 гривнями, положенням частини першої статті 8, частин другої й третьої статті 22, частин першої та третьої статті 46 Конституції України для забезпечення конституційного порядку у сфері реалізації прав і свобод людини і громадянина, недопущення звуження правових і матеріальних інтересів громадян», - йдеться у повідомленні.

Також пленум постановив відмовити у зверненні до КСУ щодо конституційності частини 20 статті 86 закону від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру» стосовно визначення Кабінетом міністрів України умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, положенням частини 1 статті 8, частин 2 та 3 статті 22, частин 1 та 3 статті 46 Конституції України.

Крім того, повідомили у прес-службі, судді ВСУ визначили персональний склад палат для розгляду справ судовими палатами у господарських та цивільних справах Верховного суду України.